Jméno:

Petr Rosmaník

Kontakt:

 

Zaměření:

Severoameričtí okounci čeledě Centrarchidae, historie akvaristiky, poznávám a studuji životní podmínky nových druhů a čeledi ryb. Cestování, fotografování.

WWW:

 

O sobě:

V dětství, ještě v předtelevizní době, okouzlen a uchvácen pohledem do akvária mého strýce, jsem v "Kristových létech" prvně zavítal do prodejny akvarijních ryb a uzřel ten zázrak pestrosti barev i tvarů. Pořídil si první akvárium a do něj překrásné parmičky Puntius nigrofasciatus. Nezůstalo jenom u nich, naopak mne bavilo a zcela pohltilo pozorování a studium životních podmínek jiných druhů a čeledi ryb. S tím souviselo i pěstování vodních rostlin, jejich tajuplné přeměny z forem emerzních na submerzní, kvetení i škála možností množení.
Své poznatky jsem léta publikovat v časopise AT. Ani já se nevyhnul etapě "odchovů ve velkém", ale v současné době už provozuji akvaristiku jen pro potěchu. O to více jsem našel času pro studium a sepsání historie akvaristiky. Snad jednou se najde prostor i pro její postupné zveřejňování. Je skutečně zajímavá a měla by být součásti akvaristových vědomostí.

Články:

Kančík Salvinův - Cichlasoma salvini (28)
Tetra císařská – Nematobrycon palmeri (30)
Thorichthys meeki (31)
Tetra diamantová Moenkhausia pittieri (33)
Pethia conchonius zlatý závojový (34)
Vzpomínka na Pseudocrenilabrus multicolor victoriae (37)
Rájovec černý - Macropodus spechti (38)