Výzva všem akvaristům:
Pojďte posílit naše hejno lososů!

Návratu lososa obecného do naší přírody, kde byl vyhuben, pomáhá i veřejnost prostřednictvím dárcovského programu www.navratlososu.cz. Chceme se zapojit a společně jako akvaristé adoptovat hejno lososů.

Správa NP ryby vysazuje vždy okolo poloviny října a na tuto akci obvykle zve i adoptivní rodiče. Nebylo by skvělé, kdyby se akvaristé nesetkávali jen u piva, ale i u vody? Co říkáte představě, že si vyrazíte s námi a třeba i s celou rodinou vlastnoručně vypustit lososy a popřát jim dlouhý život, úspěšnou cestu do moře a štastný návrat k nám?

 

O co Vás, akvaristy a naše čtenáře, žádáme?

Lososa lze adoptovat prostřednictvím DMS za 30 Kč. My ale chceme lososy adoptovat hromadně, aby to byli naši lososi, vypuštění s podporou akvaristů. V hejnu je síla. Nepřemýšlejte o tom, jestli to jsou vyhozené peníze, jestli to nejde udělat lépe, že ze zásady na dobročinost nepřispíváte a dokonce ani nejíte ryby! My už jsme přemýšleli dost a vyzýváme Vás, abyste se zapojili a na naše společné hejno přispěli. Vyzývám Vás já osobně. Vždycky se najde nějaké „ale“, vždycky se najde spousta výmluv a důvodů, proč něco neudělat. Tentokrát prosím udělejte, o co Vás žádám. Přidejte k našemu hejnu svoje rybky. Nepořádáme veřejnou sbírku, na to ani nemáme potřebnou právní formu. Vzhledem k tomu, že nákládat s cizími penězi je ošidné, udělejme to takhle: darujte mi Váš příspěvek. Na transparentní účet 4442019444/2010 pošlete darem Vaše třicetikoruny odpovídající jednotlivým lososům. Já je za nás za všechny adoptuju, pochopitelně ne svým jménem, ale jménem akvaristů. Darovat mi jen tak peníze je otázka důvěry, ale já nepochybuju o tom, že jsem si za mnoho let vydávání časopisu Vaši důvěru zasloužila. Pojďme společně udělat něco pro ryby. Děkuju Vám!


Markéta Rejlková

 

Jste našimi čtenáři a akvaristy v zahraničí? Výzva platí i pro Vás – IBAN: CZ8120100000004442019444, SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX.

Transparentní účet, jeho stav a veškeré pohyby jsou veřejně dostupné zde: https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=4442019444.

 

 
 

 (Foto: Správa NP České Švýcarsko)

 

(celou verzi výzvy najdete ve 43. čísle nebo si ji stáhnete zde)